STREET STORIES Krzyśka Logińskiego na Nocnym Markecie

Wystawa STREET STORIES Krzyśka Logińskiego to obrazy przeniesione prosto z nowojorskich murali na płótna i płyty OSB, które dodatkowo podkreślają ich uliczny charakter. Tematem przewodnim kolekcji są portrety – często czarnoskórych – kobiet. Nie można oprzeć się wręcz wrażeniu, że tak naprawdę widzimy historie mieszkanek Harlemu czy Bronxu z lat 70 ubiegłego wieku, którym kultura graffiti i streetartu towarzyszyła w życiu codziennym.

Krzysiek Logiński w swoich pracach eksperymentuje z walorem i kontrastem, dba o zróżnicowaną kolorystykę, która często może się wydawać nieoczywista. Nie skupia się przy tym na jednej technice śmiało korzystając z różnych mediów t.j. farby akrylowe, spraye, markery czy areograf.

Oprócz obrazów na wystawie będzie można znaleźć krótkie wspomnienia ulicznych historii, które dotyczą kobiet – koleżanek, sąsiadek lub zupełnie nieznajomych. Swoje STREET STORIES przedstawią jednak mężczyźni – przyjaciele twórcy, którzy tak jak on wychowali się w kulturze grafitti i hip-hop. Śmiało możecie więc wziąć z sobą zośkę, deskorolkę lub puszkę z farbą – doskonale wkleją się zarówno w klimat samej wystawy, jak i peronów Nocnego Marketu
O artyście

Wychowanek blokowisk warszawskiej Pragi Południe, absolwent Wydziału Sztuki na kierunku Architektura wnętrz, któremu od zawsze były bliskie wszelkie treści wizualne. Towarzyszką początków jego artystycznej drogi stała się polska scena graffiti, a inspiracją twórcy tacy jak: DSC, BSE, B3S, WTK, JWP, czy AX. W duszy zaś grała mu zawsze muzyka elektroniczna, hip-hop i rap. Artysta, dla którego ważniejsza od fabuły filmu jest kompozycja kadru czy scenografia. Interesuje się wszystkim co miłe dla oka – od piękna natury, przez architekturę, design, grafikę, typografię, po szeroko rozumiany street art, graffiti, malarstwo tradycyjne, nowoczesne czy szablonowe. Jako projektant wnętrz skupia się przede wszystkim na walorach wizualnych i dekoracyjnych swoich prac.

 

Godziny otwarcia:

15 czerwca (czwartek) – 17:00-00:00 – wernisaż

16 czerwca (piątek) – 17:00-1:00

17 czerwca (sobota) – 17:00-1:00

18 czerwca (niedziela) – 16:00-23:00

Nocny Market, ul. Towarowa 3

Wstęp wolny