Spotkanie z Włodkiem Pawlikiem

10 grudnia o godzinie 18.00 w księgarni Matras, Nowy Świat 41 w Warszawie na spotkanie z Włodek Pawlik. Spotkanie poprowadzi Karolina Paduszyńska.
Włodek Pawlik – kompozytor, pianista jazzowy i pedagog. Laureat nagrody m.in. nagrody Grammy Awards 2014.
Z zapowiedzi Golden Collection wydanej przez Fonografika:
Edycja siedmiu płyt nagranych przez laureata GRAMMY AWARDS 2014 – Włodka Pawlika -niezwykłego artysty-pianisty, kompozytora muzyki jazzowej, symfonicznej, filmowej-łączącego w swej twórczości idiom jazzu z muzyka klasyczną-nazywanego przez wielu krytyków twórcą tzw. „trzeciego nurtu” w muzyce XXI wieku. Płyty tworzące „złotą kolekcję” – każda z osobną – mają swoje fascynujące historie.
Oto pokrótce kilka słów o każdej z nich:
ANHELLI 2006 Włodek Pawlik Trio w składzie: Włodek Pawlik – fortepian, Paweł Pańta – kontrabas, Cezary Konrad-perkusja. Jazzowa podróż w świat mistycznego poematu Juliusza Słowackiego-muzyka pełna kontrastów, od subtelnej liryki do szaleństwa.
GRAND PIANO 2008 to podwójny album na fortepian solo, nagrany w ciągu dwóch nocnych sesji w Studiu Polskiego Radia im.W.Lutosławskiego w Warszawie.Jest to muzyka wprowadzająca w niezwykły klimat intymnego dialogu artysty ze słuchaczem-muzyka nocy…mieniąca się bogactwem subtelnych odcieni, liryzmu i zadumy.
TYKOCIN 2008 płyta zainspirowana niezwykłą historią związaną z odnalezieniem korzeni rodziny braci Breckerów na Podlasiu. Projekt został skomponowany na orkiestrę symfoniczną, trio jazzowe oraz solistę, słynnego amerykańskiego trębacza Randy’ego Breckera. Ta porywająca, chwilami mroczna muzyka, skłania do refleksji nad przemijaniem i zawiera potężny ładunek symfonicznego jazzu, popartego pięknym brzmieniem orkiestry symfonicznej. Amerykańska edycja tej płyty nosi tytuł „Nostalgic Journey”.
STABAT MATER 2005. Reedycja albumu nagrodzonego „Fryderykiem” w kategorii „Muzyka Chóralna”. Jedyne w swoim rodzaju połączenie chorału gregoriańskiego z fortepianowymi improwizacjami.
NIGHT IN CALISIA 2012/13 Najbardziej znany album Pawlika, nagrodzony Grammy Award w 2014 roku. Jest to największy jak dotąd sukces polskiego jazzu .
PAWLIK/LUTOSŁAWSKI/INSPIRATIONS 2014. Absolutny hit niedostępny w oddzielnej sprzedaży. Jest to rejestracja sensacyjnego koncertu Pawlika, improwizującego „Melodie Ludowe” i „Bukoliki” Lutosławskiego na Festiwalu „ŁANCUCH 4” w Warszawie w czerwcu 2007 roku.