Spotkanie z Tomaszem Raczkiem

Jeden z najpopularniejszych polskich krytyków filmowych proponuje, by nie tylko same filmy postrzegać jako sztukę, ale także… ich oglądanie. „Kinopassana. Sztuka oglądania filmów” (Instytut Wydawniczy Latarnik – www.latarnik.com.pl) to zbiór pomysłów na unikalne spotkania z filmowymi opowieściami.
„Sztuka słuchania filmów. Przeboje” (MTJ) to bezprecedensowe wydawnictwo na polskim rynku muzycznym. Tomasz Raczek podjął się zadania, w którym po raz pierwszy przedstawia swój oryginalny punkt widzenia na muzykę filmową.

Kompilacja nie jest zbiorem najbardziej zgranych i oczywistych przebojów, które można znaleźć na innych wydawnictwach tego typu. Jest przedstawieniem kompleksowego podejścia do tematu hitów w obrazach kinowych. Jak mówi Tomasz Raczek, autor wyboru: „Piosenki umieszcza się w filmach po to, byśmy je nucili i za ich sprawą wracali do tych filmów albo wybierali się na nie do kina. Ale nucić to jedno, a zdawać sobie sprawę z tego co słyszymy i rozumieć dlaczego nam się to podoba, to drugie. I tu zaczyna się Sztuka Słuchania Filmów”.