Spotkanie z Lucyną Kirwil i Jerzym Bralczykiem

Jerzy Bralczyk i Lucyna Kirwil. Językoznawca i psycholożka. Mąż i żona. Od 35 lat w nieustającej rozmowie – czasem poważnej, czasem całkiem niepoważnej, czasem spokojnej, czasem pełnej emocji, zawsze błyskotliwej, i nigdy nudnej.

Zapraszamy do Centrum Premier Czerska 8/10 na spotkanie z wyjątkową parą Lucyną Kirwil i Jerzym Bralczykiem wokół książki „Pokochawszy. Miłość w języku” 8 maja (wtorek), godz. 19, Czerska 8/10 w Warszawie.

UWAGA: warunkiem udziału w spotkaniu jest REJESTRACJA poprzez stronę: https://bralczyk.evenea.pl/

Lucyna Kirwil i Jerzy Bralczyk w książce „Pokochawszy” w rozmowie z Karoliną Oponowicz dyskutują o wszystkim tym, co z miłością związane: romantycznych wyznaniach, zakochaniu i odkochaniu, seksie, kłótniach, listach miłosnych, czułych słowach, kiczu, rozstaniach i miłości dojrzałej. Patrzą na sprawy a to pod kątem języka, a to emocji. A ponieważ te perspektywy nie zawsze się pokrywają, w ich wymianie zdań pomiędzy nimi nie brakuje ognia. Przy okazji Jerzy Bralczyk i Lucyna Kirwil opowiadają swoją historię miłosną, wspominają początki związku, najbardziej burzliwe kłótnie, językowe nieporozumienia, czy małżeńskie rytuały.

Czy mówienie, że miłość jest jak róża to kicz? Jaka jest najpiękniejsza w literaturze scena oświadczyn? Co zrobić, żeby miłość trwała wiecznie? Dlaczego tyle seksualnych określeń ma związek z ptactwem? Jak się dobrze kłócić? Kiedy w łóżku rozmawiać, a kiedy milczeć? Czy profesor Bralczyk ogląda komedie romantyczne? Kto komu dał czarną polewkę? Dlaczego Lucyna Kirwil nie zwraca się do męża „Juruś”? To tylko kilka z pytań, na które odpowiedzi pojawią się w książce.

Po wydarzeniu, będzie można kupić książki w promocyjnej cenie i zdobyć autografy Autorów. ZAPRASZAMY SERDECZNIE NA TO SPOTKANIE!