Spotkanie z Beatą Pawlikowską w kinie Muranów

Beata Pawlikowska, polska pisarka, podróżniczka, dziennikarka, tłumaczka, fotografka, ilustratorka książek. Swoje podróże opisuje w felietonach pisanych dla wielu gazet i czasopism oraz w swoich książkach ” Blondynka … ” 

W ramach cyklu opowieści o podróżach organizowanych przez fundację Światło dla Himalajów, pisarka opowie o wyjątkowych miejscach, które stanowią dla niej inspirację i źródło rozwoju duchowego. 

Widzowie wyruszając w interaktywną podróż, odkryją różnice obyczajowe ludzi z różnych zakątków świata a także dowiedzą się czego Europejczycy mogą nauczyć się od mieszkańców innych kontynentów. 

Jakie atrakcje przygotowaliśmy dla Ciebie:
– barwny kiermasz nepalskich pamiątek i przepięknych, profesjonalnych zdjęć z ostatnich wypraw działaczy fundacji,
– smakołyki kuchni nepalskiej,
– wykład o podróżach Beaty Pawlikowskiej,
– aukcja książek podróżniczki z autografem i dedykacją

Dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na odbudowę chat najuboższych mieszkańców regionu Taplejung (północo – wschodnia część Nepalu) i szkoły podstawowej dla 70 dzieci we wsi Medibunj. W tym rejonie zanotowano najwięcej wstrząsów w ostatnich latach, a 11 czerwca, zaledwie kilka tygodni po trzęsieniu ziemi, na skutek ulewnych deszczy zeszła lawina piachu pochłaniając co najmniej 21 ofiar śmiertelnych i kilkadziesiąt domów. Łącznie trzęsienie i obsunięcie ziemi zabrało w regionie Taplejung ponad 8 500 ofiar i pół miliona domów. Pozostawiając tysiące ludzi bez schronienia.