Spotkanie z amerykańskim pisarzem Jonathan Carroll

Jonathan Carroll to jeden z najbardziej popularnych pisarzy amerykańskich w Polsce. Autor m.in. tak głośnych powieści jak „Kraina Chichów”, „Dziecko na niebie”, „Kości Księżyca”, „Kąpiąc lwa”, zbiorów opowiadań, scenariuszy filmowych oraz opublikowanego w formie książkowej bloga „Oko dnia”.
Z zapowiedzi jego najnowszej książki „Ucząc psa czytać”:
„Przenikanie się świata realnego i świata marzeń sennych – tylko Jonathan Carroll potrafi tak uchwycić fabułę. Ucząc psa czytać dorównuje jego najlepszym powieściom.
Najpierw pojawił się zegarek na rękę za dziewięć tysięcy dolarów. Potem stalowoszare porsche wraz z dowodem rejestracyjnym wypisanym na jego nazwisko. Jakby tego było mało, Tony Areal zdobył serce kobiety, o której śnił skrycie od wielu lat. Co sprawiło, że skromny urzędnik, będący pośmiewiskiem kolegów z pracy, stał się z dnia na dzień wybrańcem losu?
Przenikanie się świata realnego i świata marzeń sennych stawia głównych bohaterów tej historii wobec zaskakujących wyborów i dylematów, ale daje im też niewyobrażalne możliwości. Tylko Jonathan Carroll umie tak uchwycić „to coś”, co wymyka się chłodnej obserwacji, a Ucząc psa czytać dorównuje jego najlepszym opowieściom.”

wstęp wolny