Spotkanie z Adamem Wajrakiem/ premiera książki „Lolek”

Poruszająca opowieść o psie, który pewnego śnieżnego dnia pojawił się w życiu Adama Wajraka i jego żony dotknie serca każdego czytelnika. Autorem ilustracji do książki jest Mariusz Andryszczyk, znany z bestsellerowej „Rutki”. O tym jak Lolek, kudłaty zwierzak o wielkim sercu znalazł swoje miejsce na ziemi, opowie sam autor podczas spotkania z okazji premiery książki „Lolek” (Wydawnictwo Agora) już 27 maja w salonie Empik Plac Unii.

Lolek to pies, który ma jedno marzenie: trafić na ludzi, którzy zaopiekują się nim i pokochają. Niestety pragnienie to trudno jest spełnić, szczególnie zimą w okolicach Puszczy Białowieskiej.  Jest jednak wielu ludzi, którzy marzą o psie tak samo mocno jak psy pragną człowieka. Czasami wystarczy zwykły przypadek, często jednak trzeba się też trochę rozejrzeć i pomóc szczęściu. Autor dedykuje najnowszą książkę wszystkim miłośnikom przyrody i zwierząt, którzy nie odnaleźli jeszcze swojego psa i wszystkim pieskom, które nie trafiły jeszcze na swojego człowieka.

Adam Wajrak – działacz na rzecz ochrony przyrody i dziennikarz „Gazety Wyborczej”, autor artykułów i książek o tematyce przyrodniczej.

27 maja, godz. 13:00
Empik Plac Unii, Warszawa, 
ul. Puławska 2