Spotkanie filozoficzne: Nigdy cię tu nie było

Gutek Film i Uniwersytet Warszawski zapraszają 4 kwietnia (środa) o godz. 19:00 do warszawskiego Kino Muranów na kolejne Spotkanie Filozoficzne, w ramach którego pokażemy przedpremierowo film „Nigdy cię tu nie było” reż. Lynne Ramsay

Po seansie dyskusję z widzami poprowadzi Daria Chibner, doktorantka w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego.

Bilety w cenie 22 zł. 

Patronem Spotkań Filozoficznych jest magazyn Filozofuj.

OPIS FILMU:

Jej zniknięcie. Jego obsesje. Ich zemsta. Najlepsza rola męska (Joaquin Phoenix) oraz Najlepszy scenariusz (Lynne Ramsay) MFF w Cannes.

Okrzyknięty kobiecą odpowiedzią na „Taksówkarza” film wybitnej reżyserki Lynne Ramsay („Musimy porozmawiać o Kevinie”). Pełen pasji i gniewu thriller, który zachwyca precyzyjnie skonstruowaną intrygą i mistrzowską grą Joaquina Phoenixa („Ona”, „Wada ukryta”, „Mistrz”). Całości dopełnia hipnotyzująca muzyka Jonny’ego Greenwooda z zespołu Radiohead.

„Nigdy cię tu nie było” to historia pełnego sprzeczności mężczyzny (Joaquin Phoenix) z mroczną przeszłością. Działał zawsze sam i zawsze poza prawem: przez wiele lat przyjmował zlecenia, z którymi system sprawiedliwości nie dawał sobie rady i których nie chciał się podjąć żaden prywatny detektyw. Widział już prawie wszystko. Prześladujące go wspomnienia sprawiają, że chciałby, aby świat o nim zapomniał. Jednak, poruszony historią uprowadzonej dziewczyny, podejmie się jej odnalezienia. Gotowy na wszystko, by odnaleźć młodą kobietę, niespodziewanie otrzyma szansę ocalenia samego siebie.