Spotkanie autorskie z Ramim Efalem

Księgarnia Artystyczna Bookoff ma przyjemność zaprosić na spotkanie autorskie z Ramim Efalem, izraelskim artystą i aktywistą, autorem powieści graficznej „The Lantern and the Wave”.

Termin: środa, 19 listopada, godz. 18:00.

Miejsce: przestrzeń księgarni w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, ul. Pańska 3. 
SPOTKANIE W JĘZYKU ANGIELSKIM.

Spotkanie będzie okazją do rozmowy na temat kreatywności i działalności twórczej, a także wartości dialogu, przebaczenia i pojednania we współczesnym świecie.

„The Lantern and the Wave”, nominowane do prestiżowej nagrody Ignatz w 2010 r., tylko pozornie przenosi nas w odległe czasy cesarskiej Japonii. Historia dwóch zwaśnionych rodów jest bowiem pretekstem do przemyślenia dużo bliższych, współczesnych konfliktów i zbędnych aktów nienawiści. Efal, który dorastał w Izraelu w rodzinie polskich i węgierskich Żydów ocalałych z Holocaustu, zadaje nam tutaj pytanie – „komu przebaczysz, jeśli nie własnemu wrogowi?”.

Spotkanie poprowadzi Joanna Król z Muzeum Historii Żydów Polskich. Po rozmowie odbędzie się podpisywanie książek przez artystę.

Rami Efal jest nowojorskim artystą i akywistą, który studiował na Bezalel Academy of Art and Design w Jerozolimie i School of Visual Arts w Nowym Jorku. Swoją twórczość artystyczną prezentował w licznych galeriach, a także publikacjach i produkcjach filmowych w USA i Europie. Jest członkiem zbiorowego kolektywu artystów komiksowych ACT-I-VATE, a także Fundacji Inkwell, w ramach której prowadzi zajęcia plastyczne z hospitalizowanymi dziećmi.
Przemawiał na forum ONZ poświeconym dialogowi między Żydami i Palestyńczykami; o roli pokoju opowiadał również w wywiadach dla Huffington Post i USA National Public Radio.