Spotkania z mistrzami fotografii: Ryszard Horowitz

W ramach wydarzeń towarzyszących WYSTAWA | Roman Vishniac: Fotografia, 1920-1975 zapraszamy na cykl spotkań z czołowymi polskim fotografami, wybitnymi twórcami fotografii reportażowej, prasowej i artystycznej: Tadeuszem Rolke, Ryszardem Horowitzem, Witoldem Krassowskim i Tomaszem Tomaszewskim.

1 lipca, godz. 18.00 – Ryszard Horowitz

Fotografik, prekursor komputerowego przetwarzania fotografii. W dzieciństwie, razem z Romanem Polańskim, zbudował z tektury swój pierwszy powiększalnik fotograficzny. Zdjęcia zaczął wykonywać już w wieku czternastu lat, ale jego droga do fotografii wiodła przez malarstwo. W 1959 wyjechał do Nowego Jorku, gdzie kształcił się w Pratt Institute. Pracował z różnymi agencjami, jest współzałożycielem amerykańskiego Stowarzyszenia Fotografików Reklamowych APA.
Podczas spotkania opowie o swej nowo wydanej autobiografii „Życie niebywałe. Wspomnienia Fotokompozytora”.

12 lipca, godz. 17.30 – Tomasz Tomaszewski

Zajmuje się fotografią prasową, publikował w najważniejszych pismach polskich i zagranicznych, między innymi: Stern, Paris Match, GEO, New York Times, Time, Fortune, Vogue, Die Zeit, Elle. Od dwudziestu lat współpracuje z magazynem National Geographic, w którym opublikował 18. esejów fotograficznych, a od roku 1999 jest głównym konsultantem jego polskiej edycji. Uczy fotografii w Polsce, USA, Niemczech i we Włoszech.

Wstęp wolny