Spotkania Filozoficzne: „Wędrówka na Zachód”

Gutek Film i Uniwersytet Warszawski zapraszają na czwarte z serii Spotkanie Filozoficzne, które odbędzie się 15 kwietnia o godz. 20:15 w warszawskim Kinie Muranów. W ramach spotkania pokażemy film „Wędrówka na Zachód” – buddyjską medytację na ekranie. Po nim dyskusję z widzami poprowadzi dr Maja Chmura z Instytutu Filozofii Wydziału Filozofii i Socjologii UW.

SPOTKANIA FILOZOFICZNE to cykl 5 spotkań, odbywających się raz w miesiącu w Kinie Muranów, od stycznia do maja 2015 roku. Każde spotkanie składa się z projekcji filmu z repertuaru Gutek Film oraz rozmowy z publicznością na temat bezpośrednio zainspirowany filmem.

Zachęcamy do udziału w spotkaniach jeśli:
– poszukujesz odpowiedzi na istotne pytania dotyczące twojego życia,
– interesujesz się sprawami fundamentalnymi, których wielu ludzi w ogóle nie dostrzega,
– chcesz wyćwiczyć kreatywne myślenie, argumentowanie i jasne komunikowanie swoich myśli,
– cenisz wszechstronne myślenie, dzięki któremu łatwiej opanowywać nowe umiejętności, przystosowywać się do zmian i pokonywać lęk przed tym, co nowe,
– pragniesz pogłębić umiejętność trafnego analizowania rzeczywistości i samodzielnego myślenia, które uodporniają na manipulacje,
– wierzysz, że otwarty umysł i ciekawość świata nadają życiu smak i głębię.

Tego wszystkiego nauczy cię FILOZOFIA.

Dr Maja Chmura – filozofka, ilustratorka. Adiunkt w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego, absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (filii w Katowicach) oraz Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Autorka książki „Zanim umrze Iwan Iljicz. Perypetie podmiotu w filozofii Emmanuela Levinasa”. Zajmuje się filozofią współczesną, głównie fenomenologią i historią filozofii, jej zainteresowania skupiają się wokół problemu podmiotu w myśli współczesnej. Prowadzi blog filozoficzno-obyczajowy „Mówić mimo wszystko”