Spektakl „Smaki i dotyki”

Spektakl „Smaki i dotyki” (reż. Stanisław Miedziewski) i spotkanie autorskie z Ingą Iwasiów w związku z premierą jej nowej książki „Pięćdziesiątka”.

Spektakl powstał na podstawie opowiadania „Porada” Ingi Iwasiów. Punktem wyjścia jest pytanie o reakcje społeczne na kobiecy alkoholizm. Powieść „Pięćdziesiątka” opowiada tę historię jeszcze raz, analizując biografię alkoholiczki od dzieciństwa do wieku średniego. Oba teksty zadają pytania o stereotypy dotyczące nałogu i płci. Oba pozwalają zastanowić się nad miejscem tego tematu w sztuce. Krystyna Maksymowicz w godzinnym spektaklu prowadzi widzów przez możliwe stadia autoanalizy. Siedząc na widowni zmieniamy się w łatwo ferującą wyroki społeczność, ale mamy też szansę wglądu we własne reakcje.

Spektakl rozpocznie się o godz. 19:00, a spotkanie, które poprowadzi Roman Kurkiewicz, o 20:00.

WSTĘP WOLNY

„Smaki i dotyki”
(na podstawie opowiadania „Porada”)

reżyseria: Stanisław Miedziewski
projekt kostiumu: Łukasz Sieniuć Więckowski
obsada: Krystyna Maksymowicz

spektakl trwa: 60 minut (bez przerwy)

Jak bardzo może odsłonić się kobieta? Jestem niemal taka jak inne – precyzyjnie skrojona kobieta, córka, matka, żona, siostra, przyjaciółka, obywatelka z romansem, ślubem, porodem i doktoratem. Mówią przeze mnie one, każda innym głosem. Raz jestem alkoholiczką, raz prostytutką. Poddaje się, a potem szukam zadośćuczynienia. Uwięziona w jakiejś roli, przyjmuję ją lub strząsam z siebie. Jestem w ciągłym ruchu, w nieustającym poszukiwaniu smaku, prawdziwego życia i szczęśliwego dotyku.