Spektakl „CAN I BE WHITNEY?”

Tomasz Szczepanek nie umie śpiewać. Nie trafia w dźwięki, ma słabo postawiony głos, niedoskonałą dykcję i pewnie kilka innych problemów, o których jeszcze nie wie. Odkąd pamięta, zawsze chciał śpiewać… np. jak Whitney Houston. Piosenkarka, określana przez krytyków jako „The Voice”, od lat stanowi niedościgły wzór dla wokalistów na całym świecie. Czy biały mężczyzna z Ostrołęki może nauczyć się śpiewać jak czarnoskóra kobieta z New Jersey? Odpowiedzią na to pytanie będzie projekt „Can I be Whitney?”, w ramach którego Tomasz Szczepanek przejdzie trzymiesięczny trening wokalny, a jego rezultatami podzieli się na scenie.
Oczywiście w całym projekcie chodzi o coś jeszcze. Podobno Whitney Houston w trudnych chwilach zwykła mawiać do siebie i innych „Can I be me?”. Naciski ze strony producentów podtrzymywane przez oczekiwania publiczności skłoniły ją do stworzenia persony, jaką znamy ze sceny i ekranu: doskonałej pod każdym względem wokalistki i aktorki. Jednak, jak czas pokazał, był to zaledwie fragment jej barwnej, wieloaspektowej osobowości.
Każdy z nas spełnia czyjeś oczekiwania, a jednocześnie chce być sobą – cokolwiek znaczy „być sobą”. O tym także będzie ten projekt.

Tomasz Szczepanek – scenariusz, reżyseria, wykonanie
Agata Wrońska, Marcin Steczkowski – przygotowanie wokalne
Natan Berkowicz – video
Ramona Nagabczyńska – konsultacje artystyczne 
Paulina Atmańska – akompaniament 
—————————————————————————————
Tomasz Szczepanek – reżyser teatralny, absolwent Wydziału Reżyserii warszawskiej Akademii Teatralnej, doktorant w
Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego, współtwórca warszawskiej sceny queer.
—————————————————————————————
Bilety online 30,00 zł | Bilety w kasie teatru 35,00 zł
 
Projekt powstał w ramach 39. PPA Nurt Off

Działalność Teatru Druga Strefa współfinansuje Urząd m. st. Warszawy