Sorja Morja // Enchanted Hunters

SORJA MORJA – koncert promujący debiutancki album zespołu!

„Nie znam drugiego zespołu, który miałby tak SPRYTNE harmonie i tak dziwaczne, a jednocześnie idealnie leżące na nich linie wokalne. Dawno nie słyszałam czegoś tak oryginalnego i cool.” Małgorzata Penkalla, Enchanted Hunters

Choć rzadko zdarza im się mieszkać w jednym kraju, Ewa Sadowska i Szymon Lechowicz tworzą zespół konsekwentnie od 2013 roku. Na obecnym etapie duet inspiruje się popem, post-punkiem oraz konceptualizmem. Sorja Morja swoją muzykę, teksty piosenek i teledyski traktuje równie poważnie jak własne życie.

Debiutancki album Sorji Morji powstawał w latach 2015 i 2016. „Sorja” składa się z dziesięciu krótkich kompozycji – minimalistycznych w aranżu, ale obfitych w treść. Utwory zostały nagrane podczas zaledwie kilku sesji w studiu Michała Kupicza oraz w domach rodzinnych członków zespołu, praktycznie bez uprzednich prób. Do nagrań użyto głównie gitary elektrycznej i basowej oraz obsługiwanych sekwencerami syntezatorów i automatów perkusyjnych. Na płycie znalazły się również nagrania terenowe z Warszawy i Limoges (Francja). Ostateczny kształt albumu zespół ustalił przez internet.