Slajdy podróżnicze: Rowerem z Alaski na południe

Podczas pokazu będziemy mogli obejrzeć zdjęcia i krótki materiał filmowy z trzech wyjazdów, odbytych w latach 2011-2015. Trasę z Alaski do Patagonii Piotr próbował przejechać trzy razy.

W 2011, po przepedałowaniu w zimowych warunkach ponad sześciu tysięcy kilometrów, podróż przerwał w Las Vegas. Drugi wyjazd, rozpoczęty w 2013 roku w Anchorage na Alasce, zakończył się w okolicach Portland złamaniem kolana. Wszystkie rzeczy, łącznie z rowerem, Piotr zostawił w garażu znajomych w Portland, a sam, wrócił do Polski na leczenie. W maju 2014 roku, z nie do końca zrośniętym kolanem, rozpoczął kolejną próbę dotarcia do Patagonii. Tym razem zaczął z miejsca, w którym przerwał podróż kilka miesięcy wcześniej.
Jak zakończyła się trzecia podróż i o wszystkich perypetiach z nią związanych, będzie można posłuchać na pokazie, na który serdecznie zapraszamy.

Piotr Strzeżysz od lat włóczy się po świecie z rowerem. Zazwyczaj omija miasta i szuka miejsc, gdzie jest pusto i przestrzennie. Autor trzech książek podróżniczych, między innymi wydanych niedawno „Powidoków”. Nie lubi przebywać zbyt długo w jednym miejscu. Niedługo wraca do kraju po dziesięciomiesięcznej podróży.
Myślami jest już w kolejnej…
O swoich podróżach pisze na www.onthebike.pl