SKIP THE LINE! Populizm i i obietnice współczesności – oprowadzanie kuratorskie

Populizm, niespełnialne obietnice, zawody. „Skip the line!” (omiń kolejkę), to hasło, które staje się metaforą obietnicy jaką uwodzą nas reklamy, media i politycy. Na całym świecie populistą nazywa się polityka, który mówi ludziom to, co chcą usłyszeć. Dziś „populista” nie jest jednak obelgą czy wyznacznikiem niskiej jakości.

W momencie, w którym po raz kolejny wskazujemy samorządowe władze i polityczne obietnice mamy świeżo w pamięci, ZAPRASZAMY na oprowadzanie kuratorskie i wernisaż wystawy SKIP THE LINE. Populizm i obietnice współczesności.

KIEDY: Marszałkowska 34/50 – NOWA PRZESTRZEŃ BIENNALE WARSZAWA
GDZIE: 26 października, godzina 12:00 (oprowadzanie kuratorskie z udziałem Artystów i Artystek) i godzina 20:00 (wernisaż).

Na wystawę pod kuratelą Jakuba Gawkowskiego i Stanisława Rukszy złożą się prace:

Anny Baumgart, Adeliny Cimochowicz, Davida Chichkana, Ditte Ejlerskov (Ejlerskov Ditte), Katarzyny Górnej i Jakuba Majmurka, Szabolcsa KissPála, Jarosława Kozłowskiego, Kulik-KwieKulik, Dóry Maurer, Karoliny Mełnickiej, Jozefa Mrvy, Grupy Nagrobki, Aleki Polis, Joanny Rajkowskiej, Odile’a Bernarda Schrödera, Aleksandry Ska, Łukasza Surowca, Moniki Szpener, Marii Toboły, Jiříego Žáka.

W programie między innymi set DJ’ski Poly Chain i performans Karoliny Mełnickiej.