SILENCE OF THE BODY / MILCZĄCE CIAŁO 6. Międzynarodowe Warsztaty i Prezentacje Teatru Sztuki Mimu

Stefan Niedziałkowski – autor i dyrektor artystyczny wydarzenia – zaprasza na Międzynarodowe Warsztaty Teatru Sztuki Mimu. To przedsięwzięcie ukierunkowane na badanie i doskonalenie sztuki milczącego aktora, tworzącego swój oryginalny teatr ruchu. Do prowadzenia warsztatów są zapraszani wybitni przedstawiciele sztuki mimu. 
Zapisy na warsztaty za pośrednictwem strony www.mimearttheatre.pl. 
Publiczność zobaczy ponadto prezentacje artystyczne w wykonaniu Stefana Niedziałkowskiego i JIDAI – artysty zaproszonego z Japonii oraz premierę spektaklu „Duch dźwięku/Spirit of Sound”. To widowisko specjalnie na tę okazję przygotował Stefan Niedziałkowski z zespołem Teatru Sztuki Mimu. 
Stefan Niedziałkowski jest wybitnym mimem o międzynarodowej sławie, wywodzącym się z Wrocławskiego Teatru Pantomimy Henryka Tomaszewskiego; aktor, reżyser, choreograf, autor scenariuszy dla teatru pantomimy, pedagog. 
Międzynarodowe Warsztaty i Prezentacje Teatru Sztuki Mimu Silence of the Body/Milczące Ciało są organizowane od 2009 roku. Silence of the Body/Milczące Ciało jest wyjątkowym przedsięwzięciem artystycznym i nie można go porównać z żadnym innym, czy to w Polsce czy na świecie. Nie jest to festiwal lecz spotkania artystów z publicznością i uczestnikami warsztatów. 
Artyści podczas prezentacji dla publiczności oraz warsztatów dla wybranych uczestników przekazują sekrety swojej twórczej pracy i dzielą się zdobytymi przez lata doświadczeniami. Uczestnicy zdobywają wiedzę o sposobach zobrazowania skomplikowanych stanów milczenia. Publiczność staje się obserwatorem twórczej pracy. 

Organizator i miejsce realizacji: Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie 
Koordynator projektu ze strony MCKiS: Anna Mizińska, a.mizinska@mckis.waw.pl, tel. 22 586 42 14. 

Program 
PREZENTACJE I PREMIERA 
19 maja, godz. 19.00 
Prezentacja JIDAI i Stefana Niedziałkowskiego; 
Premiera spektaklu Teatru Sztuki Mimu „Duch dźwięku/Spirit of Sound”; 
Obchody Jubileuszu 50-lecia pracy artystycznej Stefana Niedziałkowskiego. 

20 maja, godz. 19.00 
Prezentacja JIDAI i Stefana Niedziałkowskiego; 
Spektakl Teatru Sztuki Mimu „Duch dźwięku/Spirit of Sound”. 
Bilet wstępu: 24 zł. 

WARSZTATY prowadzone przez Stefana Niedziałkowskiego i JIDAI 
21 maja, godz. 9.00 – 14.00 
22 maja, godz. 9.00 – 17.00; 17.00 – zakończenie warsztatów. 
Koszt uczestnictwa w warsztatach: 200 zł.