Santiago López, 2009-2014. Dokumentacja recitalu.

Santiago López Fernández mieszka i pracuje w Walencji, w Hiszpanii. Obecnie odbywa studia doktoranckie na Politechnice w Walencji, będącej we współpracy z Wyższą Szkołą Sztuk Pięknych w Bratysławie. Jego projekt doktorancki bada zastosowanie mikrofonów kontaktowych w urządzeniach strunowych, również znanymi jako „obiekty strunowe”.

Jego praca skupia się wokół performance’u oraz instalacji dźwiękowych z użyciem obiektów życia codziennego, jak również instalacji długich strun w oparciu o sztukę site-specific, praktyka zainspirowana twórczością autorów takich jak Terry Fox czy Paul Panhuysen.

Jako artysta-rezydent w galerii sztuki Nowe Miejsce, stworzył wystawę zatytułowaną „Santiago López, 2009-2014. Dokumentacja recitalu”, w której zaprezentuje serię performance’ów fotograficznych, materiały audiowizualne oraz partytury graficzne kilku utworów, jak również instalacje stworzone w latach 2009-2014.
Wystawę rozpocznie koncert trzech utworów skomponowanych przez artystę: „Koncert dla wieszaka”, „Koncert dla przygotowanego pulpitu” oraz „Koncert dla dwóch długich kabli”.