Rum & Vodka Online wraca do Warszawy

W  środę 30 lipca będzie można na żywo a do tego za darmo obejrzeć nagradzany i wyróżniany na festiwalach, poruszający spektakl multimedialny „Rum&Vodka Onlina” z aktorem Aminem Bensalem w roli głównej.
Spektakl jest czymś dotąd nie spotykanym.
Skupia w sobie nowatorstwo intermediów, będące nowoczesną alternatywą dla klasycznych przedstawień. To nowoczesne połączenie sztuki konceptualnej z teatrem. Zderzenie żywego człowieka z siłą komputerów, laserów, mappingu, vj-ing’u, wizualizacji i nowinek technicznych w sztuce.
Rum & Vodka Online to innowacyjna fuzja sztuk, intermedia przełamane interakcjami z widzem, gdzie publiczność staje się częścią spektaklu, reżyserem, scenografem, aktorem. Scenariusz spektaklu napisany jest współczesnym językiem, momentami kontrowersyjnie i zabawnie. Jest lekki w odbiorze i mocny w przesłaniu.
Dotyczy zagubienia się w teraźniejszym świecie pełnym wymagań, używek i seksu.Publiczność cały czas jest poddawana złudzeniom, które trudno odróżnić od prawdy. Dezorientując się – czy przestrzeń spektaklu jest tą samą
przestrzenią, czy aktor jest tylko projekcją, kim widz jest w tym spektaklu?
NAGRODY:
I Nagroda Festiwalu Teatrów Niewielkich (Lublin 2013)
II miejsce 42. Ogólnopolski Festiwal Teatrów Jednego Aktora (Wrocław 2013)
Wyróżnienie Międzynarodowy Festiwal Pro-Contra SzczecinReżyserką spektaklu jest Agita Elksne a w główną rolę wciela się młody aktor Amin Bensalem, znany z chociażby takich seriali jak BARON24, LEKARZE, OJCIEC MATEUSZ, NA DOBRE I ZA ZŁE, PIERWSZA MIŁOŚĆ.
Aktor na co dzień występuje na deskach Teatru Stu w Krakowie w takich spektaklach jak „Hamlet”, „Kogut w rosole” czy „Wyzwolenie”.
Amin Bensalem jest absolwentem Wydziału Aktorskiego wrocławskiej PWST. Ukończył również Łotewską Akademię Kultury w Rydze (Wydz. Aktorski) oraz Szkołę Kaskaderów filmowych „13”.
KIEDY: 30.07.2014
GDZIE: Plac pomiędzy Budynkami ATRIUM (Al. Jana Pawła 27 i 29) vis a vis Hali Mirowskiej
START: 21.00