Recital Stanisławy Celińskiej – Piękny świat

Piękny jest świat wyobraźni Stanisławy Celińskiej, nierozłącznie królują w nim Wiara, Nadzieja i Miłość. Te trzy cnoty stanowią nazwy trzech części recitalu, będącego opowieścią o kobiecie dzisiejszych czasów, o jej momentach zwątpienia, o walce z przeciwnościami losu i odnalezieniu szansy na życie w pięknym świecie.

Jednak wieczór z Pięknym światem, to nie tylko poezja i refleksja. Przecież oprócz Wiary, Nadziei i Miłości potrzebna jest jeszcze Radość! Artystka na pewno nie zawiedzie widzów poszukujących humoru. Widzowie usłyszą kultowe już Uśmiechnij się!, czy Song sprzątaczki, ale będą też mogli poznać tajny przepis na Pasztecik, czy usłyszeć frywolną francuską Balladę o fleciku.

Artystka wykonuje utwory najwybitniejszych poetów i kompozytorów. Widzowie mają okazję usłyszeć oryginalne teksty Papuszy, Haliny Poświatowskiej, Kazimierza Wierzyńskiego,Wisławy Szymborskiej, ale też trochę muzyki Fryderyka Chopina czy Georgea Gershwina.

Stanisława Celińska nawiązuje podczas recitalu niezwykły kontakt z publicznością, która ochoczo reaguje na zaproszenie do wspólnego śpiewania. Podczas licznych wieczorów recitalowych zawsze wzrusza wspólnie odśpiewane Zachodźże słoneczko.