Radzimir Dębski | Hommage | Krzysztof Penderecki

Radzimir Dębski znów zaskoczy. Tym razem przygotował wyjątkowy projekt – cykl koncertów w hołdzie Krzysztofowi Pendereckiemu. 18 stycznia, wraz z orkiestrą symfoniczną zagra w Filharmonii Narodowej w Warszawie. W programie znajdą się dzieła Krzysztofa Pendereckiego, utwory oryginalne inspirowane muzyką Mistrza, a także własne kompozycje Radzimira Dębskiego.

Radzimir Dębski konsekwentnie stara się wykorzystać popularność zdobytą dzięki wygranej w konkursie na remix piosenki Beyoncé, czy własnej orkiestrowej interpretacji Historii Hip-Hopu, aby przyciągnąć jak największą publiczność do projektów symfonicznych. Jego utwór CRUX, napisany na zamówienie Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie, przekroczył już milion wyświetleń na YouTube, co jest niezwykłym wynikiem w przypadku muzyki poważnej. Na koncertach gromadzących kilkudziesięciotysięczną publiczność zawsze występował z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej, zawsze też przemycał swoje poważne kompozycje, nigdy nie godząc się na żadne artystyczne kompromisy.

Radzimir Dębski wystąpi z MyOrchestra, złożonej z najzdolniejszych młodych muzyków – studentów i absolwentów najlepszych uczelni artystycznych w Polsce, wyłonionych we współpracy z Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego.
Orkiestrę poprowadzi dwóch dyrygentów: Maciej Tworek, na co dzień blisko współpracujący z Krzysztofem Pendereckim oraz Radzimir Dębski, który zadyryguje własnymi utworami, również premierowym, napisanym specjalnie na tę okazję.