Przygoda | Michelangelo Antonioni – Klub Seniora

Grupa znajomych z wyższych sfer w czasie przejażdżki statkiem zatrzymuje się na małej wysepce. Tu niespodzianie znika jedna z pasażerek – Anna. Przeczesywanie nabrzeża nie przynosi rezultatu. Wówczas Sandro, kochanek zaginionej oraz jej przyjaciółka Claudia, przekonani o ucieczce Anny, kontynuują poszukiwania w pobliskich miejscowościach. Wędrówka ta staje się dla dwójki bohaterów ich własną miłosną przygodą, niż próbą odkrycia prawdy o przyjaciółce. 

„Przygoda” to pierwszy film ze słynnej trylogii o samotności (wkrótce powstały „Noc” i „Zaćmienie”), w której reżyser podejmuje najistotniejsze, uniwersalne problemy współczesnego świata – zagubienie jednostki w otaczającej rzeczywistości, zanikanie sfery uczuciowej, trudności we wzajemnym komunikowaniu się.

„Ciao Italia!” to hasło przewodnie trzeciej edycji Klubu Seniora w kinie Iluzjon. Od października 2017 do maja 2018 w ramach cyklu zaprezentujemy osiem filmów wybitnych włoskich twórców, takich jak Vittorio De Sica, Federico Fellini, Luchino Visconti, Michelangelo Antonioni czy Giuseppe Tornatore. Każde z comiesięcznych spotkań rozpocznie się miniwykładem, podczas którego nasi widzowie dowiedzą się więcej o tym, jak powstawało prezentowane dzieło, a także co sprawiło, że jego twórcy na zawsze zapisali się na kartach historii kinematografii. Prelekcje wygłoszą Diana Dąbrowska i Michał Oleszczyk.

22.02, godz. 11:00 | Przygoda (L’avventura), reż. Michelangelo Antonioni, Włochy 1960

Cykl organizowany jest we współpracy z Włoskim Instytutem Kultury w Warszawie.

Projekcje odbywają się w sali Stolica, początek o godzinie 11.00. Bilet na pojedyncze seanse kosztuje 5 zł.