Przemiany 2014: Na fali dźwięku

Na fali dźwięku to przegląd najciekawszych zjawisk sceny elektronicznej łączący field recording, easy listening oraz minimal z tanecznymi rytmami. W piątkowy wieczór wystąpią:

Mika Vainio
Jeden z najważniejszych muzyków eksperymentalnych. Założycieli legendarnego duetu Pan Sonic. Związany ze sceną industrialną i noise’ową. Znany z mieszania analogowego ciepła z elektroniczną surowością.

Jan Jelinek
Producent i kompozytor. Jego twórczość zaliczana jest do minimal techno, glitch bądź microhouse. Łączy elektronikę z muzyką taneczną, często sięgając do jazzowych motywów z lat 60. i 70.

Thomas Köner
Pionier sztuki multimedialnej, eksperymentujący z łączeniem doświadczeń słuchowych i wizualnych. Laureat wielu nagród m.in. Ars Electronica, Transmediale Award, Best Young Artist at ARCO.

Jacek Sienkiewicz
Legenda polskiej muzyki elektronicznej. Od lat stanowi muzyczną wizytówkę naszego kraju na świecie. Podczas występów prezentuje energetyczne techno, stroniące od komercji i imprezowych hitów.

We will fail
Projekt Aleksandry Grünholz, w którym nagrania terenowe, sample z taśm, szumy i elektroniczna perkusja składają się na całość odwołującą się do estetyki techno.