Princess Chelsea pierwszy raz w Polsce

Różowowłosa niewinna palaczka Princess Chelsea przyjeżdża do Progresja Music Zone już 17 maja promować nowy album. To pierwsza w Europie trasa koncertowa Nowozelandki.

Princess Chelsea to autorski projekt nowozelandzkiej wokalistki Chelsea Nikkel. Artystka rozpoczęła swoją przygodę z dźwiękiem już jako dziecko w szkole muzycznej, gdzie oprócz fortepianu uczyła się grać na bębnach, gitarze i klarnecie. Bardzo szybko, bo już w liceum, odkryła swoją pasję nie tylko do grania, ale i komponowania. Właśnie wtedy powstała jej pierwsza piosenka: “Monkey Eats Bananas”.

Nikkel jest związana z popowym kolektywem skupionym wokół nowozelandzkiej wytwórni ‘Lil Chief Records’ (The Brunettes, Ruby Suns). Rozwijając pasje artystyczne i producenckie doprowadziła do wydania swojego debiutanckiego wydawnictwa ‘Lil’ Golden Book’. Ten muzyczny eksperyment wyprodukowany drogą chałupniczą został okrzyknięty triumfem koncepcyjnym.

Nieoczekiwanie pochodzący z albumu kawałek ‘The Cigarette Duet’ stał się megasensacją na Youtubie, zdobywając ponad 18 milionów odsłon.

W tym roku Princess Chelsea rusza w trasę po Europie promować swój kolejny album ‘The Great Cybernetic Depression’ mający ukazać się na rynku w maju.

Już pierwszy singiel z tego wydawnictwa ‘No Church on Sunday’ został uznany za „olśniewający i powalający”, a kolejny kawałek ‘We So Lost’ za „niewypowiedzianie piękny”.

Princess Chelsea – The Cigarette Duet