Premiera filmów „Seniorzy o sobie”

We wtorek 16 grudnia w Kinie Muranów odbędzie się pokaz krótkometrażowych, wyjątkowych debiutów reżyserskich – autorami są seniorzy i seniorki z warszawskiej Pragi Południe i Śródmieścia, którzy wzięli udział w projekcie „Seniorzy o sobie”.

W ramach projektu „Seniorzy o sobie” 25 seniorów przez kilka miesięcy pracowało w kilkuosobowych grupach. Uczestnicy, z pomocą animatorów kultury, zdobywali podstawy techniczne i uczyli się budować wypowiedź filmową, rozpoznając w najbliższym otoczeniu tematy ogniskujące najwięcej emocji i refleksji. Efektem są etiudy filmowe, które otwierają widzom dostęp do unikalnej wiedzy – prezentują spojrzenie od wewnątrz na świat, którego nie znamy, dopóki nie staniemy się jego częścią.

Widzowie zobaczą w Kinie Muranów m.in. historię o relacjach matki i córki w późnej dorosłości, opowieść o terapeutycznej sile śmiechu, reportaż o podglądactwie czy relację, jak to jest być „składakiem”.

Pokaz „Seniorzy o sobie” to trzecia odsłona projektu warsztatów filmowych „Późne debiuty”, prowadzonego przez Stowarzyszenie Pracownia Filmowa „Cotopaxi”. Projekt jest współfinansowany w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. Projekt został objęty Honorowym Patronatem przez Fundację Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier”.
WSTĘP WOLNY