Pożar w burdelu odc. XVI. Herosi Transformacji – premiera

Do Warszawy zjeżdżają się Herosi Transformacji, aby świętować rocznicę obalenia komunizmu i wspominać mityczny rok 1989. Jest wśród nich Lech Wałęsa, Leszek Balcerowicz, Grzegorz Lewandowski, HGW, ale też ludzie kultury: Joanna Szczepkowska i Burdeltata – założyciel pierwszego w Polsce klubu go-go. W trakcie obchodów jeden z Herosów zostaje porwany. Trop prowadzi do ukrytego w Bieszczadach PGR-u, w którym zatrzymał się czas i trwa komuna. Herosi muszą walczyć z krwiożerczymi mutantami-ofiarami transformacji. Czy uda im się przetransformować Polskę do końca?

Z okazji 25-lecia pierwszych wolnych wyborów Pożar w burdelu na zamówienie Domu Spotkań z Historią pokaże rewię osiągnięć i cudów gospodarczych. Ludzi sukcesu, ale także – nieudaczników, wykolejeńców i mutantów. Na podstawie nie publikowanych dokumentów i nagrań odtworzymy kulisy transformacji, pokażemy dylematy i stresy bohaterów.

Pożar w burdelu wraca do Teatru Warsawy z najbardziej politycznym i krwawym show w historii burdelu. Transformacja musi boleć.

Najlepszy towar w mieście: Anna Smołowik, Agnieszka Przepiórska, Monika Babula, Lena Piękniewska, Betty Q, Andrzej Konopka, Maciej Łubieński, Tomasz Drabek, Mariusz Laskowski, Oskar Hamerski, Wiktor Stokowski, Michał Górczyński, Marcin Wippich.

Scenografia: Alicja Kokosińska
Kostiumy: Diana Szawłowska
Scenariusz: Maciej Łubieński, Michał Walczak,
Muzyka: Wiktor Stokowski&Michał Górczyński
Reżyseria: Michał Walczak

Najbliższe spektakle: 1, 2, 3, 4 czerwca godz.19.00