Powrót detektywa Mocka. Spotkanie z Markiem Krajewskim

Eberhard Mock, nieustraszony śledczy kryminalny powraca, aby stanąć przed dramatycznym wyborem i najtrudniejszą zagadką w swojej karierze. Mroczna powieść „Mock. Ludzkie zoo” to ósmy tom cyklu  bestsellerowych powieści Marka Krajewskiego. Z okazji premiery autor spotka się z czytelnikami 24 sierpnia w salonie Empik Junior w Warszawie.

 Wrocław, rok 1914. Maria, kobieta związana z Eberhardem Mockiem, co noc słyszy dziecięcy płacz. Detektyw zaczyna podejrzewać, że dziewczyna popada w szaleństwo. Wszystko się zmienia, gdy piwnice nieczynnego dworca odkrywają przed Mockiem swoje tajemnice. Koszmarne sekrety zaprowadzą go na granice człowieczeństwa. Krajewski bierze na warsztat ludzką naturę, która bywa bardziej bezlitosna i brutalna niż afrykańska dżungla. Tytuł książki zainspirowany jest wystawą opisaną w przedwojennej niemieckiej gazecie, na której, obok wypchanych zwierząt pokazywano także ludzkie eksponaty.

 Marek Krajewski – autor szesnastu bestsellerowych powieści kryminalnych, filolog klasyczny, wykładowca na Uniwersytecie Wrocławskim. Laureat prestiżowych nagród literackich i kulturalnych (m.in. Paszportu „Polityki” czy „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”). Miłośnik filozofii stoickiej, pilny czytelnik Marka Aureliusza. Jego książki zostały przetłumaczone na osiemnaście języków.

 24 sierpnia, godz. 18:00

Empik Junior

ul. Marszałkowska 116/122, Warszawa