Poświata po świt

„Poświata po świt” to wydarzenie zorganizowane przez grupę artystyczną ART GAME, sprowokowane intrygującą postacią Haliny Poświatowskiej , polskiej poetki, autorki jednych z najpiękniejszych wierszy miłosnych, nazwanej przez Stanisława Grochowiaka „fenomenem autentycznego erotyzmu”.

W tym roku przypada 50. rocznica śmierci poetki . W trakcie kilku godzin, na dwóch piętrach w Nowy Świat Muzyki, goście wydarzenia będą świadkami improwizacji muzycznych oraz impresji słownych zainspirowanych twórczością Poświatowskiej, a wszystko to odbędzie się w specjalnie przygotowanej oprawie wizualnej . 

Scenografia oraz instalacje przestrzenne przywołujące przyrodę, zapach bzu i konwalii tak ukochanych przez poetkę – wszystkie te elementy wprowadzą uczestników w wyjątkową przestrzeń niepowtarzalnych doznań. Nie zabraknie również momentu wyciszenia i refleksji przy dźwiękach głosu samej poetki.

W księgarni Tarabuk, która stanowi część obiektu, dostępne będą pozycje książek poświęconych osobie Haliny Poświatowskiej.

Wieczór zakończy jam session, podczas którego również goście będą mogli zagrać bądź po prostu przeczytać wybrane wiersze, spontanicznie dołączając do zespołu muzyków i performerów.

Na Nowym Świecie Poświatowska zagra po świt!

Cena biletu : 20 złotych