Polpo Motel w Towarzyskiej

Polpo Motel – w składzie Olga Mysłowska/Daniel Pigoński, dwójka muzyków wywodzących się ze skrajnie różnych światów. Ich piosenki są połączeniem absurdalnej elektroniki, estetyzującego wokalu i groteskowych tekstów. Muzycy na określenie swojego stylu ukuli wyrażenie „eklektronika”. Poza tym deklarują, że są zespołem kieszonkowym, bo razem z całym sprzętem są w stanie się zmieścić w sportowym kabriolecie.

Olga Mysłowska klasycznie wykształcona śpiewaczka, uczyła się między innymi u Emmy Kirkby, Paula Esswooda, Jamesa Oxleya i Olgi Pasiecznik. Ma na swoim koncie występy w Filharmonii, Polskim Radiu i jako solistka współpracowała z wieloma zespołami specjalizującymi się w stylowym wykonywaniu muzyki baroku, jest też zapraszana do udziału w prawykonaniach utworów muzyki współczesnej. Jednak na potrzeby zespołu Polpo Motel używa zwykłego, nieoperowego głosu oraz jest autorką tekstów piosenek.

Daniel Pigoński autor muzyki elektronicznej i eksperymentalnej, były klawiszowiec w zespole Pustki, współzałożyciel zespołu Elektrolot, w którym współpracował z Bartkiem Weberem oraz Marią Peszek, członek zespołów takich jak Bye Bye Butterfly czy Der Father. Brał także udział w projektach muzycznych z Marcinem Maseckim, Raphaelem Rogińskim, DJ Lenarem, Radkiem Łukasiewiczem oraz wieloma muzykami związanymi z wytwórnią Lado ABC. Zajmuje się również tworzeniem muzyki do teatru, był zapraszany przez takich reżyserów jak Piotr Cieplak, Michał Borczuch, Maja Kleczewska, Dorota Kędzierzawska, Piotr Lachmann. W Polpo Motel gra na małych keyboardach Casio, które rozstawia na deskach do prasowania, nosi w torbie po piekielnym mikserze i które – jak twierdzi – zabiera dzieciom.

MORTAL ANGEL- Polpo Motel