Pokój na Lato: Wiklinowe Sploty

Wśród szklanych wieżowców i starych, wolskich kamienic, na zielonej skarpie wśród drzew, powstaje miejsce, w którym wczoraj spotyka się z dzisiaj. Letni pawilon rekreacyjno – kulturalny, „Pokój na lato” w którym jazzowe koncerty, przedwojenne potańcówki i warsztaty inspirowane są tą jedyną i najlepszą Warszawą. Tuż przy Muzeum Powstania Warszawskiego, na rogu Towarowej i Grzybowskiej powstaje przestrzeń, w której niezależnie od peselu każdy miłośnik tego miasta poczuje się wyjątkowo najlepsi muzycy, przewodnicy, varsavianiści to stali rezydenci „Pokoju”.

WIKLINOWE SPLOTY.
Wiklina to nie tylko materiał na kapelusze czy kosze. To także znakomity naturalny surowiec do tworzenia oryginalnych prac artystycznych. Jeśli chcecie odstresować się, dowiedzieć się czym jest korona, odziomek albo rozłupnik oraz poznać podstawowe sploty wikliniarskie, zapraszamy na warsztaty.

Uczestnicy zajęć pod fachowym okiem Sylwii Kozłowskiej, wykonają drobne formy artystyczne oraz poznają tajniki dotyczące wikliny i wikliniarstwa.
Każdy uczestnik otrzyma materiał i narzędzia niezbędne do pracy.

Prowadząca: Sylwia Kozłowska – architekt krajobrazu ,sztuki wyplatania uczyła się u artysty plastyk Stanisława Dziubaka a technicznych umiejętności u twórcy ludowego Tadeusza Sokolika.