Pokój na Lato: Varsaviana

Wśród szklanych wieżowców i starych, wolskich kamienic, na zielonej skarpie wśród drzew, powstaje miejsce, w którym wczoraj spotyka się z dzisiaj. Letni pawilon rekreacyjno – kulturalny, „Pokój na lato” w którym jazzowe koncerty, przedwojenne potańcówki i warsztaty inspirowane są tą jedyną i najlepszą Warszawą. Tuż przy Muzeum Powstania Warszawskiego, na rogu Towarowej i Grzybowskiej powstaje przestrzeń, w której niezależnie od peselu każdy miłośnik tego miasta poczuje się wyjątkowo najlepsi muzycy, przewodnicy, varsavianiści to stali rezydenci „Pokoju”.

VARSAVIANA
(Radosław Gajda, Jerzy S. Majewski, Jarosław Zieliński). Czwartkowy cykl opowieści o Warszawie. Prowadzić go będzie 3 znawców Warszawy od podszewki. My już świetnie wiemy po 2 sezonach, że wykłady o Warszawie kochacie, więc w tym roku zapewnimy Wam ich odpowiednio dużo.

Warszawa innych miast – Radosław Gajda

W warszawskiej architekturze i urbanistyce czytelne są inspiracje z wielu zagranicznych kierunków. Jakie ślady zostawiły w naszym mieście inne miasta?

Radosław Gajda architekt, twórca i prowadzący vloga Architecture is a good idea. W jego cyklu spotkań z warszawiakami będziemy rozmawiać o architekturze naszego miasta w kontekście inspiracji architektonicznych zaczerpniętych z innych miast.

„Paryż Północy”
Dla jednych to powód do dumy, dla innych do kpiny. Ile prawdy jest w powiedzeniu, że przedwojenna Warszawa była „Paryżem Północy”? A ile Paryża jest w Warszawie powojennej?