Podróże i wino // AZJA Centralna – wędrówka przez stany

Podróże to największa pasja Łukasza. Od blisko 25 lat w podróży do miejsc nie zaanektowanych przez masową turystykę. Interesują się głównie miejscami, które ciężko odnaleźć na mapie, od lat pasjonują go góry, fotografia, muzyka ambient oraz specyfika krajów Centralnej Azji i Zachodniej Afryki. Podróż do tych miejsc odmieniła jego podejście do życia i postrzeganie świata. Miał przyjemność odwiedzić i poznać większość krajów Afryki i Azji – wyjazdy które realizował do tych krajów miały charakter indywidualny i komercyjny.
Podróże dla Łukasza nie tylko chęć zdobywania, przekraczania granic. To doświadczenie, obserwacja, poznanie, rozmowa. Chętnie wraca w te same miejsca, zarówno jako przewodnik, jak i podróżnik. 

Wyjazdy komercyjne firmuje pod marką Poza Trasą Off the beaten track, to także znana grupa podróżników oraz blog podróżniczy. Grupa podróżników Poza Trasą to niezwykle dynamiczne miejsce na facebooku. Do grupy każdego dnia dołącza około 20 osób, na tę chwile jest ich ponad 3700. Znajdziemy tam posty polskich globtroterów a także odpowiedzi na pytania związane z komercyjnymi wyjazdami. Grupa w założeniu ułatwia poznawanie i planowanie wspólnych wypraw. 

Blog Poza Trasą zgromadził już ponad 5.300 czytelników i miłośników fotografii, które to stanowią jego podstawową treść. Na blogu publikowane są zdjęcia Łukasza oraz artykuły.