Piotr Wyleżoł Electric Group

Piotr Wyleżoł – fortepian & keys
Szymon Mika – gitara
Max Mucha – kontrabas
Dawid Hodek (SK/HUN) – perkusja
Grzegorz Dowgiałło – śpiew

Piotr Wyleżoł po kilku latach przerwy reaktywuje koncepcję kwintetu z pogranicza muzyki akustycznej i elektrycznej. Do współpracy zaprosił znakomitych muzyków młodego pokolenia, a muzyka to istny fajerwerk stylów. Od akustycznie brzmiącego jazzu, przez intensywne rytmy drum’n bass i hip-hop po ciężkie prawie rockowe brzmienie, a wszystko oplecione eksperymentalnym podejściem artysty poszukującego.

Zespół zaprezentuje muzykę przygotowywaną na nowy album. Przypomnijmy tylko że poprzedni skład Quintetu Piotra Wyleżoła był zapraszany na najbardziej renomowane światowe festiwale jak Jazz Baltica, Leverkusen Jazz Tage, czy London Jazz Festival, a poprzedni album „Human Things” wydany w prestiżowej serii „Polish Jazz”.

Lider zespołu – Piotr Wyleżoł od lat uznawany jest za jednego z czołowych polskich pianistów jazzowych​. Ma w dorobku 9 autorskich albumów, liczne indywidualne i zespołowe nagrody na międzynarodowych konkursach, nominacje do nagrody Fryderyk i przede wszystkim współpracę z wieloma tuzami polskiego jazzu, w tym: Januszem Muniakiem, Tomaszem Szukalskim, Tomaszem Stańki, Ewą Bem, Jarkiem Śmietaną, Janem Ptaszynem Wróblewskim i wieloma innymi​..
„Jeden z najbardziej niezwykłych talentów pianistyki europejskiej” – ​to fragment recezji​ ​po koncercie Piotr Wyleżoł Trio podczas London Jazz Festival, która ukazała się w tamtejszym magazyn „Blues&Soul” (Emrys Baird)​.​

Swoim ostatnim, entuzjastycznie przyjętym albumem „Human Things” w ramach słynnej serii wydawniczej Polish Jazz, Piotr Wyleżoł wpisuje się w panteon najwybitniejszych polskich jazzmanów w historii. Albumy dla tej serii wydali m.in.: Michał Urbaniak, Tomasz Stańko, Adam Makowicz, Zbigniew Namysłowski, Andrzej Kurylewicz, Wojciech Karolak czy Jan „Ptaszyn” Wróblewski..

W składzie zespołu znaleźli się:

Szymon Mika

​- ​absolutnie wyjątkowy gitarzysta jazzowy młodego pokolenia, zdobywca Pierwszej Nagrody na Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Gitarowym im. Jarka Śmietany (2015), Grand Prix Indywidualność Jazzowa na festiwalu Jazz nad Odrą (2012) oraz wielu innych nagród i wyróżnień. Został uznany Nadzieją Roku 2016 według ankiety czytelników magazynu Jazz Forum. Zachwyca dojrzałą grą, dopracowanym brzmieniem i profesjonalnym warsztatem.
Sam Mike Stern powiedział o nim krótko: ​“Zachwycający gitarzysta”

Max Mucha
​- ​jeden z najbardziej rozchwytywanych kontrabasistów młodego pokolenia w Polsce, członek m.in. europejskiego składu Christiana Scott’a.

David Hodek
​- ​21​ ​letni perkusista pochodzący z Budapesztu a mieszkający częściowo w Bratysławie, Budapeszcie i Los Angeles, stały członek zespołów m.in. Soweto Kinch’a czy Roberta Lakatos’a, który ma już na koncie współpracę z samym Quincy Jones’em !!

Grzegorz Dowgiałło
​- ​zjawiskowy młody wokalista (​który w duecie z Agą Zaryan ś​piewa ​tytułowy utwór z płyty „Human Things”), ​absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu jazzowego, ​stypendysta Fundacji „My Polish Heart”, wraz z Piotrem Wyleżołem laureat nagrody Marszałka woj. małopolskiego ARS QUARENDI w kategorii Mistrz – Uczeń.​ Aktor Teatru Dramatycznego we Wrocławiu czy odtwórca głównych ról w Teatrze rozrywki w Chorzowie.​​

Bilety 60 zł

Rezerwacje 887 333 383