Piknik | „Odkrywamy Muranów”

Zapraszamy na wyjątkowy piknik historyczny poświęcony przedwojennym ulicom Muranowa i żydowskiej kulturze muzycznej. To wspaniała okazja do odkrycia na nowo naszej dzielnicy oraz spotkania z sąsiadami i przyjaciółmi.

26 sierpnia (sobota), godz. 12.00 – 22.00, Skwer Willy’ego Brandta, wstęp wolny

Podczas sąsiedzkiego pikniku każdy znajdzie coś dla siebie. Cały dzień zapraszamy do miasteczka namiotowego, a w nim:

>> STREFA STOISK, w której spotkamy pasjonatów historii, lokalnych aktywistów, sąsiadów i Muranowian,
>> STREFA SPORTOWA, gdzie zagramy z zawodnikami MAKABI WARSZAWA, kultowym klubem sportowym o stuletniej tradycji,
>> STREFA DLA DZIECI, gdzie powstawać będzie niesamowita makieta Muranowa i nostalgiczne kolaże ze starych fotografii,
>> STREFA GASTRO & REST, w której można nie tylko zjeść i wypić, ale także odpocząć na klimatycznej „Łące Leśmiana”.

Przygotowaliśmy również program wydarzeń o Muranowie: dyskusje na skwerze o dźwiękach i historii, spacery śladami przedwojennych ulic, warsztaty i wykłady.

Natomiast druga połowa dnia będzie czysto muzyczna.

Zapraszamy na warsztaty tangowe oraz wyjątkową miejską potańcówkę – milongę! Zabrzmią przedwojenne tanga skomponowane do tekstów napisanych po polsku, w jidysz i po hebrajsku, których twórcami i wykonawcami byli Andrzej Włast, Henryk i Artur Gold, Jerzy Petersburski, Henryk Wars, Marian Hemar, Jakub Kagan i Adam Aston. Na parkiecie odnajdą się zarówno ci, którzy tańczą tango od lat i z największą pasją, jak i dopiero stawiający pierwsze kroki.

W programie wieczoru przewidziany jest pokaz. Zatańczą Katarzyna Chmielewska i Mateusz Kwaterko, renomowana para warszawskich nauczycieli.

Po pokazie krótka lekcja dla początkujących, jak zapewniają nauczyciele: „niezorientowanych i zagubionych nauczymy melodyjnie dreptać. Tango jest dla wszystkich!”

Katarzyna i Mateusz tańczą razem od 14 lat. Od 10 lat prowadzą w Warszawie regularne zajęcia kursowe i specjalne warsztaty na wszystkich poziomach zaawansowania. Występowali z pokazami i prowadzili warsztaty na międzynarodowych festiwalach tanga (Wilno, Ryga, Alghero). Uczyli się u najlepszych instruktorów w Polsce i w Europie. Sześciokrotnie wyjeżdżali na intensywne, półtoramiesięczne, treningi do Buenos Aires.