Piękny świat Stanisławy Celińskiej

Gościem w Kalinowym Sercu będzie wybitna aktorka teatralna i filmowa, a także wspaniała pieśniarka – Stanisława Celińska. Zadebiutowała w stołecznym teatrze współczesnym, w 1968 r, a rok później ukończyła wydział aktorski PWST w Warszawie. Od tamtej pory zagrała wiele ciekawych ról, u tak wybitnych reżyserów jak Jan Kreczmar, Erwin Axer, Zygmunt Huebner i Krzysztof Warlikowski. Również w 1969 r. zadebiutowała jako piosenkarka występując na festiwalu w Opolu, na którym zdobyła pierwszą nagrodę w kategorii DEBIUTY, również filmowe role, zagrane u Andrzeja Wajdy, Jerzego Antczaka czy Felixa Falka, przyniosły jej rozgłos i uznanie.

Imponujący jest też dorobek Stanisławy Celińskiej w teatrze telewizji i teatrze polskiego radia. W 2012 roku ukazał się na rynku książkowy wywiad ze Stanisławą Celińską, pt. „Nie jedno przeżyłam”, który okazał się ogromnym sukcesem wydawniczym. Stanisława Celińska, potrafi zarówno wzruszać jak też śmieszyć, od wielu lat też prezentuje swój talent wokalny, podczas autorskich recitali i wielu projektów muzycznych.

W Kalinowym Sercu zaśpiewa recital pt. „Piękny świat”, który składa się z czterech części: Wiara, Nadzieja, Miłość i Piękny Świat, artystka zaprezentuje utwory, najwybitniejszych poetów i kompozytorów, począwszy od Wierzyńskiego, Okudżawę, Poświatowską, Osiecką, Młynarskiego po Gershwin, Satanowskiego i Chopina. Jej recital to opowieść o kobiecie „Dzisiejszych czasów z początku tkwiącej w beznadziei, ale powoli pokonującej przeciwności losu”. Stanisławie Celińskiej towarzyszyć będzie wybitny pianista, kompozytor autor muzyki do ponad 100 spektakli teatralnych Tomasz Bajerski.