Piazzolla Show Me Your Tango

Mezzosopranistka Izabela Kopeć wystąpi z recitalem pieśni Astora Piazzolli. Gośćmi specjalnymi będą :genialny bandoneonista, Argentyńczyk Gilberto Pereyra oraz wirtuoz gitary klasycznej Robert Horna .

Podczas koncertu, który odbędzie się w Nowym Świecie Muzyki przy ulicy Nowy Świat 63 wysłuchać będzie można kilkunastu utworów tanga argentyńskiego, a wśród nich między innymi Vuelvo al sur, Los Pajaros perdidos, Milonga en ay Menor czy pięknej pieśni pt. „Oblivion”, do której został zrealizowany teledysk. Swoją odwieczną miłość do tanga zdradziła między innymi doktor Ewa Woydyłło. „Nie sposób w tej muzyce się nie zatopić. Nie sposób słuchać tylko dźwięków, trzeba całym sobą w tej muzyce się pogrążyć, poddawać się jej aż do całkowitego zniewolenia”, pisze psycholożka w książeczce do płyty Izabeli Kopeć pt. „Piazzolla. Show Me Your Tango”.

W słodyczy anielskiego śpiewu pobłyskuje srebrna nić splatająca gwiazdy i słońca, i księżyce wszechświata razem z najdrobniejszymi zakończeniami nerwowymi naszych mięśni i ścięgien – które zapragną kołysania, drżenia i posuwistych piruetów argentyńskiej poezji tańca”, dodaje. „ Słuchaj. Poddaj się. Ulegnij ”, pisze o utworach śpiewanych przez Izabelę Kopeć Ewa Woydyłło.