Otwarcie Festiwalu Kina i Sztuki On Art 2018 – „Kradzież Rodina”

Fundacja Rozwoju Kinematografii oraz Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni zapraszają na otwarcie On Art 2018 – Festiwalu Kina i Sztuki. 

Filmem otwarcia jest 80-minutowy chilijski dokument z 2017 r. „Robar a Rodin” [Kradzież Rodina] w reż. Cristobala Valenzuela
Berriosa. Film przedstawia największy skandal artystyczny w historii Chile, jakim była kradzież arcydzieła Auguste’a Rodina. Kto stał za porwaniem rzeźby, jak ją odnaleziono i co motywowało złodziei – przed nami historia jak z najlepszego filmu gangsterskiego!
Pokaz odbędzie się 21 czerwca o godz. 21.00 w parku Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni.
Oprócz „Robar a Rodin” zobaczymy jeszcze dwa inne filmy. Najpierw 7-minutowy kanadyjski video art z 2017 r. „Chant for the Power 100″ w reż. Billa Burnsa – przedstawiający listę stu osobowości rynku sztuki wg. magazynu Art Review w wersji filmowo-chóralnej. Następnie 10-minutowy ukraiński dokument z 2018 r. „Mnema” w reż. Kateriny Balabay, opowiadający o usuwaniu i niszczeniu pomników z epoki socjalizmu.

Projekcje w języku oryginalnym z napisami w języku angielskim.

On Art 2018 to plenerowy festiwal filmowy, na który składają się: konkurs międzynarodowy oraz przegląd filmów o sztuce. Impreza potrwa ponad 2 miesiące, do 25 sierpnia, i odbędzie się w pięciu miastach: Warszawie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu. Na festiwal złoży się ponad 100 projekcji. Na wszystkie pokazy i wydarzenia towarzyszące – wstęp wolny.

21 czerwca 2018, godzina 21
Park Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni
ul. Puławska 113a, Warszawa

Wstęp wolny