Open Stage: Olivia Anna LiVKi

Olivia Anna LiVKi berlińska artystka polskiego pochodzenia. To basistka,kompozytorka, autorka tekstów,producentka i filmowiec. Urodziła się w Polsce ale dzieciństwo i młodość spędziła w Niemczech. Karierę muzyczną rozpoczęła występujać w Berlinie i Nowym Jorku, dlatego bliżej jej do nowojorskich i berlińskich młodych twórców, niż rodzimych artystów . Od wydania debiutanckiego albumu ” The Name Of This Girl Is” minęły 3 lata. Teraz powraca jeszcze silniejsza i dojrzalsza, zabawna, prowokacyjna i mocno polityzująca aktywistka popu. Tytuł drugiej płyty Olivii Anny Livki jest nawiązaniem do filmu „Dr Strangelove”. „STRANGELIVV” jak mówi sama artystka, „to strzał w serce aktualnej kultury i burzliwej sytuacji politycznej, ironizujący bezlitośnie kryzys męskości, dyktatorów i ekstremistów”. Przy okazji oddaje hołd tradycji politycznej muzyki pop. „STRANGELIVV” ukaże się 11 maja 2015 nakładem Warner Music Poland.

LiVKi nie obchodzą muzyczne trendy, nie używa wymyślnych efektów elektronicznych a jedynie semplów perkusji,instrumentów klawiszowych i nagranych przez siebie amazońskich chorów.Najważniejsza na scenie jest ona sama ze swoją grą na basie i wokalem który może kojarzyć się z dokonaniami Patti Smith i Kate Bush. Szalona energia i dobra zabawa nie opuszcza jej ani na moment podczas ponad godzinnego koncertu. Ma za sobą występy w Czechach, Berlinie, Nowym Yorku, Londynie i Japonii. W Polsce wystąpiła na katowickim OFFie, Coke Live Music Festivalu i jako support Lenny´ego Kravitza na warszawskim Torwarze a jej koncert w Chorzowie otrzymał miano najlepszego koncertu 2013 roku. W październiku wydała w USA swój pierwszy singiel Dark Blonde Rises, we współpracy z producentem Sterlingiem Fox´em (Lana Del Rey, Avicii, Madonna), którym nie tylko wzbudziła duże zainteresowanie amerykańskich i brytyjskich blogerów ale zainspirowała twórców na całym świecie.

Dokończenie drugiego albumu zawdzięcza swoim fanom oraz portalowi Nowa Warszawa, którzy wsparli ja na drodze crowdfundingu i to im zamierza szczególnie podziękować w czasie swojego koncertu promocyjnego w Stodole – gdzie wystąpi ze wspaniałymi muzykami : perkusistą Robertem Raszem ( Gaba Kulka I Mela Koteluk) i gitarzystą Piotrkiem Aleksandrowiczem.

Olivia Anna Livki – Earth Moves [Official Music Video]