Olga Tokarczuk: Dom dzienny, dom nocny. Mały teatr

Kameralna adaptacja słynnej powieści Olgi Tokarczuk, „Dom dzienny, dom nocny“. Opowieść rozpisana na kilkoro aktorów, z muzyką na żywo. Będzie to niepowtarzalne, bliskie spotkanie z literaturą autorki tuż po ceremonii wręczenia jej literackiej Nagrody Nobla w Sztokholmie!

Osobista i ponadczasowa książka Tokarczuk to misternie ułożona opowieść o wielu wymiarach życia, a także ograniczeniach, które sami sobie nakładamy.
Adaptacja i reżyseria: Tomasz Cyz.
Interpretują: Maria Maj, Anna Jarosik-Tomala, Natalia Łągiewczyk, Anna Próchniak i Wojtek Chorąży.
Muzyka (live electronics): Marta Śniady.

UWAGA! Bilety w cenie 30 PLN 

O TEKŚCIE
Bohaterka powieści „Dom dzienny, dom nocny“ wprowadza się do domu w Kotlinie Kłodzkiej i zaczyna poznawać historię domu i okolicę. W naturalnym rytmie przyrody obserwuje życie tutejszych mieszkańców. Odkrywa ich sekrety i historie, przeszłość niemieckich osadników, niezwykłe legendy, jak choćby o świętej Kummernis, która z tragicznym skutkiem sprzeciwiła się swojemu ojcu… Każda z historii pomaga jej zrozumieć miejsce, w którym się osiedliła, ale przede wszystkim pozwala odkryć kolejne wymiary rzeczywistości. Rzeczywistości na pograniczu jawy i snu, wspólnej nam wszystkim, bez względu na czasy i miejsca, w których żyjemy.

Aktorska interpretacja powieści i kameralne okoliczności pozwolą przeżyć głośny opublikowany 20 lat temu i wielokrotnie nagradzany tekst na nowo!

O MAŁYM TEATRZE
Cykl Mały teatr to unikalne, kameralne prezentacje głośnych współczesnych dzieł literackich lub biografii. Wśród prezentowanych w Big Book Cafe w tym cyklu książek były już m.in.: „Rzeczy, których nie wyrzuciłem” Marcina Wichy, reportaż literacki „Dom z dwiema wieżami” Macieja Zaręby-Bielawskiego, „Ulga” Natalii Fiedorczuk-Cieślak oraz listy Andrzeja Czajkowskiego ” Mój diabeł stróż”.

Na spektakle Małego Teatru obowiązują bilety.
Wydarzenie ma kameralny charakter, gościmy około 60 widzów.