Odkryj swój głos. Nabór na warsztaty z Zorką Wollny

Zorka Wollny o swoich warsztatach „Odkryj swój głos” podczas Festiwalu Instalakcje 8.

Wszystkie moje projekty powstają przy współpracy z grupą ochotników podczas kilku dni prób, wszystkie komponowane są wobec specyficznej architektury i warunków akustycznych. Wydarzenia są jednorazowe i rozgrywane na żywo, bez udziału elektroniki, czasami z użyciem specyficznych instrumentów. Najważniejszy w tych działaniach jest proces, a kompozycja pozostaje otwarta.

W mojej praktyce artystycznej głównym założeniem jest współpraca z lokalnym środowiskiem i jego mieszkańcami. Uczestnicy – performerzy otrzymują do zagrania role odpowiadające ich charakterowi, potrzebie ekspresji i umiejętnościom. Są partie solowe i wspólne działania, jest również miejsce na improwizację, w ramach przyjętych założeń co do rodzaju akcji.

Warsztaty i otwarte próby są ważnym elementem pracy. Podczas pierwszych spotkań testujemy właściwości akustyczne przestrzeni oraz możliwości muzyczne i aktorskie performerów. Ważne jest, żeby lepiej poznać grupę, a także indywidualności poszczególnych osób, ponieważ także one mają znaczący wpływ na charakter utworu.

Przez trzy dni prób wspólnie stworzymy kompozycję, którą ostatecznie zagramy podczas sobotniego koncertu Festiwalu Instalakcje 8. Część warsztatowa będzie przeznaczona na poszukiwanie brzmień, szmerów i odgłosów, na ich zagęszczaniu, mnożeniu i mieszaniu. Naturalne dźwięki, głos, spektrum wokalne od prostych dźwięków do fragmentów melodii, harmonie i dysonanse, a także ukryte atuty akustyczne przestrzeni będą przedmiotem naszych poszukiwań. Wszystkie działania finalnie przybiorą formę słuchowiska, współtworzonego na żywo przez uczestników warsztatów, spróbujemy również połączyć nasze siły z uczestnikami warsztatów Ewy Justki, którzy zbudują służący do przetwarzania głosu syntezator „voice-odder”.

Warsztaty są otwarte dla wszystkich zainteresowanych, żeby dołączyć do nas nie trzeba posiadać specjalnych umiejętności muzycznych. Wystarczy mieć skończone 13 lat.

Zgłoszenia do 18 sierpnia 2019: katarzyna.klimek@nowyteatr.org
Decyduje kolejność zgłoszeń

Udział w warsztatach jest bezpłatny