Od Ujścia do Źródła – vol.2

7 lipca radiowa Czwórka zaprasza do klubu Cud nad Wisłą (bulwar Flotylli Wiślanej), gdzie odbędzie się druga część plenerowych audycji i imprez „Od Ujścia do Źródła”.

Patryk Kuniszewicz – gospodarz plenerowej audycji (godz. 18.00 – 20.00) zaprosi do rozmowy Roberta Jankowskiego ze Społecznego Komitetu Obchodów Roku Rzeki Wisły. Marta Tarnawska-Banaszek przybliży słuchaczom Projekt Muzea Szlaku Wisły i wydarzenia związane z Rokiem Wisły na Zamku Królewskim w Warszawie. Dodatkowo w programie informacje o nadwiślańskich bulwarach i Dzielnicy Wisła, turystyce i ekologii.

W audycji zagoszczą również pasjonaci sportu. Piotr Gajger zabierze Patryka Kuniszewicza na spływ Wisłą kajakiem, zaś Michael Nowicki podzieli się wrażeniami ze swojego 12 dniowego biegu od Krakowa do Gdańska, wzdłuż nurtu „Królowej Polskich Rzek”.
O godz. 20.00 gwóźdź programu, czyli koncert Pablopavo i Ludziki. Pablopavo (Paweł Sołtys) to muzyk i jeden z wokalistów warszawskiej grupy Vavamuffin, który od kilku lat nagrywa także solo. Jako wokalista i gitarzysta współtworzył zespoły: Sadubę, Zjednoczenie Sound System, Magarę i wreszcie Vavamuffin. Od 2009 roku nagrywa pod szyldem Pablopavo i Ludziki. W marcu ukazał się nowy, siódmy album formacji, zatytułowany: „Ladinola”.

Na zakończenie wieczoru, po godz. 21.00 słuchaczy i publiczność w klubie zagrzewać do tańca będą sety DJ’a True.dat’a (budzącego słuchaczy Czwórki w niedzielne poranki audycją „Tędy po Trędy”) i Numera Raza (posiadającego na co dzień dwie autorskie audycje – „Numer Raz Wita Was” i „Numer Raz na fali”).

„Od Ujścia do Źródła” to letni cykl audycji i koncertów plenerowych radiowej Czwórki organizowany z okazji Roku Wisły. Celem inicjatywy jest promocja naturalnego i turystycznego obszaru „Królowej Polskich Rzek” oraz miast wykorzystujących jej dziedzictwo. W ramach akcji „Od Ujścia do Źródła” stacja odwiedzi również Kraków (14.08. – Forum Przestrzenie). Projekt jest współfinansowany przez Narodowy Instytut Audiowizulany (NiNA).