Od słowa do słowa

Spektakl „Od słowa do słowa” to rodzaj teatralnego kolażu, w którym tematem jest wypowiadane słowo. Inspiracją i jednocześnie łącznikiem dla rozmaitych tekstów, które pojawiają się w spektaklu w charakterze monologów, dialogów, krótkich zbiorowych scenek są słowa, zaczerpnięte z książki „Bieguni” Olgi Tokarczuk: Mówić! Mówić! W środku i na zewnątrz, do siebie i do innych. Opowiadać każdą sytuację, nazywać każdy stan. [… ] Nie zostawiać żadnych nie wyjaśnionych, nie opowiedzianych sytuacji.[…] Czy nie powiedziano: Mówię więc jestem? Te właśnie słowa staja się zachętą do opowiadania różnych historii, prób definiowania w słowie różnego rodzaju doświadczeń – egzystencjalnych, społecznych, intelektualnych.

Licealiści – uczestnicy projektu edukacyjnego Teatru Polskiego – mierzą się ze sztuką słowa na różnych poziomach, korzystają z tekstów wybitnych twórców (Tadeusza Różewicza, Wisławy Szymborskiej, Urszuli Kozioł, Agnieszki Osieckiej, Olgi Tokarczuk, Edwarda Stachury, Tove Jansson, Rolanda Topora, Stefanii Grodzieńskiej), ale też z twórczością własną.
Kolejne wypowiedzi, kolejne pojawiające się tematy zyskują swój własny teatralny wyraz – poprzez proste aranżacje przestrzeni i wykorzystywaną w spektaklu muzykę.

Występują: Aleksandra Deblessem, Natalia Dzieciątko, Wiktoria Fiedler, Aleksander Geściak Wiktoria Glinicka, Karolina Jaworska, Natalia Jaworska, Oliwia Maciejewska, Jan Makowski, Tamara Policht, Ewelina Wiśniewska.
Reżyseria: Ewa Sokół-Malesza

Bilety w cenie 8 zł dostępne są w kasach Teatru Polskiego.