Obraz za słowo na Mironach

Obraz za wiersz – takiej wymiany będzie można dokonać w warszawskiej Kamienicy Artystycznej TA3 w ramach Mironów 2014.

Małoformatowe obrazy abstrakcyjne namalowane przez artystów z Kamienicy Artystycznej TA3 otrzymają laureaci konkursu na wiersz w stylu mironicznym. Zadanie uczestników konkursu polega na napisaniu i zaprezentowaniu wiersza zbliżonego formą do poetyckich utworów Mirona Białoszewskiego (z dowolnego okresu twórczości autora „Obrotów rzeczy”).

Wiersz należy dostarczyć na kartce do Kamienicy Artystycznej 7 czerwca między godz. 14.00 a 18.00, a przed oddaniem go artyście dyżurującemu w przedsionku kamienicy (czyli w Galerii TA3), trzeba będzie go odczytać lub wyrecytować. W konkursie może wziąć udział każdy, kogo namaści Muza Natchniuza :)

Ogłoszenie wyników zaplanowano na godz. 19.00 w tym samym miejscu.

Obrazki przeznaczone na nagrody będą w trakcie konkursu wyeksponowane w Galerii TA3. Artyści z Tarczyńskiej zamierzają wymienić na wiersze około 10 swoich prac.

Kamienica Artystyczna TA3 przy ulicy Tarczyńskiej 3 na warszawskiej Ochocie od 2012 r. jest siedzibą artystów malarzy, grafików, fotografików i rzeźbiarzy. Obecnie mieszczą się w niej pracownie twórców zrzeszonych w Stowarzyszeniu Artystycznym Front Sztuki, Fundacji Pompka oraz galeria fotografii Obserwacja.