Noc Pragi

Jak co roku NOC PRAGI obfituje w wiele wyjątkowych wydarzeń. Tym razem Stalowa 52 przygotowała niezwykły artystyczny program. Wydarzenia odbędą się 27 czerwca w piątek, godz. 21:00 w Artbistro Stalowa52. Wstęp wolny.

PROGRAM:

21:00 Otwarcie wystawy fotografii Macieja Sztuczyńskiego „OKNA” 
22:00 Koncert RE:MINDERS

OKNA – Maciej Sztuczyński 
Na wystawie „OKNA”, której otwarcie nastąpi w NOC PRAGI, Maciej Sztuczyński zaprezentuje cykl fotografii inspirowanej prawobrzeżną częścią Warszawy.

Maciej Sztuczyński, fotografuje od szóstego roku życia, od dziesięciu lat mieszkaniec Warszawskiej Pragi, od lutego 2014 członek grupy artystycznej Stan Rzeczywisty zrzeszającej twórców „zakazanego miasta” – Pragi.

„Codzienność jest tematem jego prac. Uchwycona w pejzażu miejskim jest tylko elementem mozaiki zamkniętej w architektoniczne komponenty materialne. Artysta tworzy nową architekturę Pragi w jej asymilacji przedmiotu i ulotnej idei.”
Zofia Kubicka

Wystawa czynna do 31 lipca 2014.

 

RE:MINDERS

Postmodernistyczno-poetyckie komentarze i opowieści wplecione w dźwięki freejazzowo-avantgardo-blueso-ethno-protest-songowe.

Teksty często improwizowane, tematy muzyczne są zabawą konwencjami i stylami. Preparowana perkusja akustyczna, czasami dwa składy perkusyjne grające razem, przetwarzane trąbka i saksofon, basówka traktowana jak gitara i gitara traktowana jako wiolonczela… to wszystko wzmacnia słowa Pawła Prochnowskiego. Dialog instrumentów ze słowem i melodeklamacjami to forma, która nas interesuje.

http://www.youtube.com/watch?v=g4SoehF-xOQ&fmt=18

Tom Waits, Frank Zappa, Numoonlab Orchestra, Kain the Poet, James Blood Ulmer, John Coltrane czy Robert Johnson to nasze nieustające inspiracje muzyczne, wsród tekstowych są Ginsberg, Brautigan i Kerouac.

Paweł Prochnowski – wokal, gitara, syntezator gitarowy

(muzyk i realizator dźwięku) od 20 lat mieszkający w Toronto gdzie wydał dwa solowe albumy „Atmospheres” i „Human Automata”. Gra i nagrywa z muzykami takimi jak Mark Hundevad (znany ze współpracy z Cecilem Taylorem, Raphe Malikiem i Sunra), Glenn Fraser, Jason Hammer, Jim Heineman, Peter Hagen. Komponuje muzykę do filmów dokumentalnych i fabularnych. Interesują go również sztuki audiowizualne, komponuje muzykę do przez siebie stworzonych animacji i filmów. W Polsce koncertowal z Tadeuszem Sudnikiem, Mieczysławem Litwińskim, Włodzimierzem Kiniorem Kiniorskim, Andrzejem Przybielskim, Janem Smykiem oraz z duetem Sol et Luna (Mieczysław Litwiński i Saba Krasoczko). Studiował w SAE School of Audio Engineering w Wiedniu oraz Music Industry Arts w Kanadzie (Londyn). Jego wykładowcy to między innymi: Jack Richardson producent KISS, Alice Copper, Brecker Brothers; Garth Richardson producent Red Hot Chilli Peppers oraz Bill Seddon odpowiedzialny za muzykę do filmu 2001 Odyseja Kosmiczna Stanleya Kubricka oraz nagrania Duke’a Ellingtona. Studia Orientalistyczne w Warszawie zainspirowały jego 2 letni pobyt w Azji gdzie koncertował z lokalnymi muzykami w Nepalu, Indiach, Malezji i Tajlandii.

Rafał Smoliński – gitara basowa

więcej w wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/1509733412579774/