Niezapominajki – czyli polskie piosenki z lat ’70 i ‘80

Co jest balem nad bale? Dlaczego Ewka płakała? I po co się stało w kolejkach? Są takie piosenki, których się nie zapomina. Traf chce, że większość z nich powstała w latach ’70 i ‘80. Polska muzyka rozrywkowa z tamtego czasu, to dla niektórych powrót do lat młodości, a dla innych okazja do poznania polskich piosenek z dwóch najważniejszych dekad w historii polskiej rozrywki. Przeboje z tamtych dziesięcioleci nuci dziś każdy – są odtwarzane przez młodych ludzi na niezliczonych festiwalach, miksowane na płytach i grane w klubach.

Ważniejszymi wykonawcami z tego okresu były zespoły: Manaam, Lady Pank, Perfect, Republika, Oddział Zamknięty, Czerwone gitary, czy tacy wokaliści jak Krystyna Prońko, Andrzej Zaucha i Maryla Rodowicz. Powstawały takie przeboje jak „Małgośka”, „Niech żyje bal”, „Nie płacz Ewka” albo „Piechotą do lata” Bajmu.

Ta muzyka stanowi niemałe wyzwanie dla wykonawców, którzy jeszcze szukają swojej muzycznej tożsamości, piszą pierwsze teksty i dopiero zaczynają komponować własne piosenki. Oni jeszcze nie wiedzą, że mieć dobrą piosenkę, to dopiero część sukcesu na rynku muzycznym, bo przecież nie wystarczy tylko umieć ją zaśpiewać. Dziś artysta musi też umieć zorganizować swój własny koncert. Dlatego wydawnictwo muzyczne Live Art. Studio, w którym działa program dla początkujących artystów Live Art 360 postawił przed swoimi uczestnikami nie lada zadanie – zorganizowanie koncertu piosenek polskich z lat ’70 i ’80. Młodzi ludzie sami podjęli działania marketingowe, zajęli się organizacją logistyki, techniką, aranżacjami, scenariuszem, wykonaniem piosenek i prowadzeniem koncertu.

Pracowali nad tym od kilku tygodni, a efekt będzie można podziwiać już 12 maja w Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów o godzinie 19:00.

Ten artkuł też jest efektem pracy uczestników programu, mamy nadzieję, że zachęci was do przyjścia na koncert.

Wstęp wolny