„Niedziela z rzemiosłem” w Muzeum Warszawskiej Pragi – spotkanie z ceramikiem

„Niedziele z rzemiosłem” to cykl spotkań z rzemieślnikami towarzyszący wystawie „Oblicza nowego rzemiosła” zorganizowanej w Muzeum Warszawskiej Pragi z okazji 2. urodzin Projektu Pracownie. To możliwość poznania współczesnych twórców rzemiosła oraz zmierzenia się z czynnościami, które w swojej codziennej pracy wykonują rzemieślnicy.

8 września odbędzie się spotkanie z ceramiczką Moniką Skorupską z Mosko Ceramics.

Monika poprowadzi warsztaty ze zdobienia ceramiki za pomocą farb naszkliwnych. Ich żywe kolory dają szerokie pole do artystycznej ekspresji, do której chcemy namówić gości wydarzenia. Każdego z uczestników zachęcamy do przyniesienia własnego ceramicznego talerza lub kubka (najlepiej w jasnych kolorach). Po wyschnięciu farby naczynia zostaną wypalone w temperaturze 800˚C w pracowni rzemieślniczki na warszawskiej Ochocie. Tam również będzie można je odebrać we wcześniej umówionym terminie.

Dowiedz się więcej:

Mosko Ceramics
Monika Skorupska łączy pasję do ceramiki i malarstwa, tworząc niepowtarzalne naczynia. W swojej działalności wraca do projektowania ceramicznych elementów dekoracyjnych, np. porcelanowych zwierząt. Nawiązuje również do tradycyjnej metody złocenia ceramiki. W autorskich projektach często inspiruje się japońską kaligrafią oraz przedmiotami codziennego użytku. Ceramiczka wyrabia swoje przedmioty z porcelany – zarówno ręcznie, jak i z form.

Kolejne części cyklu:

15 września, godzina 16:00–18:00
Niedziela z rzemiosłem – Aanda

29 września, godzina 16:00–18:00
Niedziela z rzemiosłem – Martoczki