Muzealne wtorki / Symbiotyczni Themersonowie

Franciszka i Stefan Themersonowie żyli w idealnej artystycznej i małżeńskiej symbiozie. Wspólnie prowadzili awangardowe wydawnictwo i realizowali filmy eksperymentalne. Po wojenie osiedlili się na stałe w Londynie. Poszukiwania artystyczne tej pary objęły takie dziedziny jak poezja, proza, malarstwo i teatr, a na swojej drodze twórczej spotkali takie osobistości jak Bertrand Russell i Witold Lutosławski.

Wykład Katarzyny Janus-Borkowskiej z cyklu „Portret podwójny” 

Wstęp wolny / Kino MUZ / 50 min

Katarzyna Janus-Borkowska – absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wieloletni współpracownik Galerii Zachęta, Galerii Kordegarda, Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni oraz Działu Oświatowego Zamku Królewskiego w Warszawie. Autorka filmów dokumentalnych o sztuce.

——–

MUZEALNE WTORKI
Cykl zajęć powstał z myślą o seniorach i wszystkich, którzy interesują się malarstwem, rzeźbą, grafiką i architekturą. Zapraszamy na wykłady i zachęcamy do skorzystania z kart pracy, pomocnych w interpretacji oglądanych dzieł sztuki, które będą dostępne w Punkcie Informacji od godz. 12.00.