Muranów dla seniorów: Smak curry

12 lipca o 11:00 zapraszamy do Kina Muranów na kolejny pokazy z cyklu W dobrym gronie: Muranów dla seniorów. Zaprezentujemy film pt „Smak curry” a po seansie odbędzie się spotkanie z Dorota Minta, psycholog, które poprowadzi Maciej Ulewicz.

Bilety dla seniorów (powyżej 60 roku życia) w cenie 5 zł, dla pozostałych widzów 15 zł.

Dorota Minta

Psycholog kliniczny. Absolwentka Instytutu Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego, Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu oraz Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Czynny psychoterapeuta. Posiada wieloletnią praktykę w pracy z osobami doświadczającym obniżonego nastroju, niezadowolenia z jakości w życia i niskiej samooceny oraz zmagającymi się z zaburzeniami odżywiania. Zajmuje się również psychologicznymi aspektami odżywiania. Ma wieloletnie doświadczenie w rekrutacji, tworzeniu strategii budowy zespołów oraz zarządzaniu talentami. Prowadzi szkolenia i warsztaty uczące asertywności, komunikacji interpersonalnej, kreatywności i rozwoju osobistego. Autorka publikacji prasowych i ekspert w zakresie tematów psychologicznych w mediach. Wykładowca psychologii na SGGW w Warszawie. Prowadzi bloga psychologicznego na portalu Natemat.pl.

„Smak curry” reż. Ritesh Batra

Życie w Indiach jest jak hinduskie jedzenie – bogate w aromaty, smaki i kolory. Gdy wskutek kulinarnej pomyłki losy dwojga obcych sobie ludzi niespodziewanie się splotą, miłość okaże się dla nich najlepszą przyprawą.

Ila, wciąż młoda i piękna gospodyni domowa, postanawia dodać trochę koloru swemu bezbarwnemu małżeństwu – zgodnie z maksymą „przez żołądek do serca”. Kobieta ma wielką nadzieję, że nowa potrawa, której smak doprowadziła do doskonałości, przyspieszy bicie serca jej wiecznie nieobecnego męża. Specjalna przesyłka z jedzeniem, wysłana do niego do biura, przez pomyłkę trafia w ręce innego mężczyzny. Podejrzewając, że ktoś obcy zjada przygotowane przez nią posiłki, następnego dnia Ila wkłada do przesyłki nie tylko obiad, ale też liścik. Wieczorem dostaje od nieznajomego odpowiedź…

Tak rozpoczyna się pełna subtelnych emocji historia dwojga ludzi, pragnących nadać życiu odrobinę smaku.