Mów za siebie | Podróże przez sny. I powroty

MÓW ZA SIEBIE: PODRÓŻE PRZEZ SNY. I POWROTY

Orbis Tertius (Poznań)

tekst, scenariusz, reżyseria, narracja: Lech Raczak
muzyka na żywo: Targanescu – Arnold Dąbrowski, Katarzyna Klebba, Paweł Paluch
scenografia i światło: Krzysztof Urban
produkcja: Centrum Rezydencji Teatralnej SCENA ROBOCZA (Poznań)

Przedstawienie ma formę koncertu przeplatanego opowieścią Lecha Raczaka. Reżyser i autor w jednej osobie opowiada swoje sny, które stają się pretekstem do ironicznego przywołania własnej biografii, refleksji nad niezależnością w kulturze współczesnej oraz rozważań o teatrze alternatywnym.

Lech Raczak jest współzałożycielem i współtwórcą Teatru Ósmego Dnia – legendy polskiego teatru alternatywnego. Po 1993 roku prowadził pracę z międzynarodową grupą Sekta. W latach 1993-2012 był dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Malta w Poznaniu. Łącznie wyreżyserował blisko 70 przedstawień, będąc współautorem lub autorem ich scenariuszy. Prowadzi warsztaty teatralne w całej Europie. Napisał wiele tekstów teoretycznych i krytyczno-teatralnych drukowanych w Polsce i za granicą. Orbis Tertius jest trzecią, po Teatrze Ósmego Dnia i Grupie Sekta, inicjatywą teatralną Lecha Raczaka.

Prezentacja odbędzie się w ramach kolejnej odsłony MÓW ZA SIEBIE – cyklu prezentacji projektów nieinstytucjonalnych, które stanowią jawnie osobistą wypowiedź twórców, wyrażają indywidualny punkt widzenia, własną interpretację rzeczywistości.

BILETY:
20 zł (normalny)
10 zł (ulgowy)