Młodzi zdolni: „Wszystkie nieprzespane noce” Michała Marczaka

„Wszystkie nieprzespane noce”, reż. Michał Marczak, 2016, 104 minuty

Jeśli reżyseria jest doświadczaniem świata i przeżywaniem przygód, to wśród polskich młodych nikt nie wie o niej więcej niż Michał Marczak. W dokumencie „Koniec Rosji” dołączył do strażników w podbiegunowej bazie, a w nagrodzonym na festiwalu w Sundance Fuck For Forest podążył do Amazonii za grupą idealistycznych post-hipisów. W ramach cyklu Młodzi zdolni pokażemy najnowszy film reżysera – „Wszystkie nieprzespane noce”. W tym przypadku Marczak zanurzył się w „tu i teraz” – w świecie młodych warszawiaków, którzy przepływają trochę przez, a trochę obok rzeczywistości. Intensywne emocje i imprezy, wieczna niepewność i tak zwane „rozmowy o życiu” – niby to sprawy błahe, a przecież najważniejsze na świecie. Podczas rozmowy z reżyserem spróbujemy znaleźć odpowiedź na pytanie, jak kino może uchwycić to, co tak bardzo się wymyka.

Po projekcji zapraszamy na spotkanie z Michałem Marczakiem. Rozmowę z reżyserem poprowadzi dziennikarka popkulturowa Kaja Klimek. Prowadząca spotkanie ma w swoim dorobku publikacje na łamach Dwutygodnik.com, Filmwebu i Filmu. Prowadzi także programy edukacji filmowej NHEF i PISF.

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 18. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.